Blog

Właściwości osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe to rodzaj preparatu krwiopochodnego, który otrzymywany jest z pobranej od człowieka bądź zwierzęcia krwi obwodowej. Preparat ten posiada zwiększoną ilość płytek krwi. Jeżeli chodzi o właściwości osocza bogatopłytkowego, to warto zaznaczyć, iż zawiera ono spore ilości czynników wzrostu, które w bardzo efektywny sposób stymulują procesy regeneracyjne skóry, jej odbudowę, jak również przyspieszają gojenie ran. Preparat w postaci osocza bogatopłytkowego ze względu na swoje właściwości stosuje się przede wszystkim w dziedzinie medycyny estetycznej, zaś cały zabieg określany mianem liftingu wampirzego stanowi bardzo popularną alternatywą dla botoksu.

Lifting wampirzy polega na wstrzyknięciu w określone miejsce na skórze preparatu w postaci osocza bogatopłytkowego wytworzonego z krwi pacjenta. Jest to zabieg, który pozwala między innymi poprawić wygląd okolic oczu, ust, czoła, dłoni czy też dekoltu poprzez likwidację zmarszczek i poprawę jędrności skóry, co daje nam efekt odmłodzenia. Dzieje się tak, ponieważ osocze to w znaczny sposób poprawia mikrokrążenie, pobudzając tworzenie się dodatkowych włókien kolagenowych oraz nowych naczyń krwionośnych. Cały zabieg skupia się w zasadzie na czterech etapach takich jak pobranie krwi od pacjenta, pozyskanie koncentratu bogatopłytkowego oraz oddzielenie od niego osocza przy pomocy wirówki. Na koniec preparat  wstrzykuje się pacjentce w określone miejsce.

Inne zastosowania i przeciwwskazania

Poza efektem poprawiającym wygląd zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, preparat stosuje się także w wielu innych przypadkach obejmujących m.in.:

  • stany zapalne kości;
  • urazy mięśni szkieletowych, wiązadeł czy ścięgien;
  • wszelkie choroby związane ze stawami;
  • złamania i brak zrostu złamanych kończyn;
  • przyspieszenie gojenia ran spowodowanych trądem;

Należy jednak pamiętać, że pomimo wysokiego bezpieczeństwa i szeregu zalet tego typu zabiegu istnieją również pewne przeciwwskazania dotyczące osób, które nie mogą zdecydować się na terapię osoczem bogatopłytkowym. Sprawa ta dotyczy między innymi kobiet w ciąży, osób chorych na nowotwory oraz choroby krwi, a także tych, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.